Bądź moim Bogiem, już w księgarniach

Na spotkaniach autorskich, targach książki, w różnych miastach, które odwiedzam, słyszę o zaniedbaniu swojego bloga, i absolutnie się zgadzam, przepraszam, kajam i obiecuję poprawę. Naprawdę. Problem jest jeden, jestem nieustannie w pracy. Właśnie kończę dla Wyd. Prószyński i S-ka książkę “Oriana Fallaci. Teresa Torańska. Podwójne życie reporterki”, dużą książkę o brawurowych dziennikarkach i świecie, jaki opisywały. Wyjdzie na jesieni, a ja potrzebuję się jeszcze na niej chwilę skupić.

Przygotowałem też do druku zupełnie nowe, zmienione wydanie mojej powieści “Bądź moim Bogiem” (również Wyd. Prószyński), ostatecznie minęło dziesięć lat i jestem już kimś innym, więc chciałem trochę w tę książkę poingerować po czasie.

Od dzisiaj powieść “Bądź moim Bogiem”, osnuta wokół losu Wiery Gran i napisana za jej życia, jest dostępna w księgarniach. Dopisałem np. Epilog 2017, w którym wyjaśniam, co w poprzedniej edycji było kamuflowane, które postaci były prawdziwe, i kim były, a także opowiadam o tym, jak pojechałem ze swoją książką do Paryża, by przeczytać Wierze Gran fragmenty jej historii.

W ubiegłym roku Marcin Przybylski zrealizował w Polskim Radiu wspaniałe słuchowisko na motywach “Bądź moim Bogiem” , m.in. z Barbarą Krafftówną, Teresą Budzisz-Krzyżanowską, Marcinem Hycnarem.
Można posłuchać tutaj:

Pieśń ujdzie cało, słuchowisko na motywach Bądź moim Bogiem

Zachęcam do lektury, w końcu książki żyją dopiero w spotkaniu z Czytelnikami. Książkę będę promował 20 czerwca o godz.19 w Warszawie, w Faktycznym Domu Kultury, ul. Gałczyńskiego 12. Rozmowę poprowadzi Anna Dziewit-Meller. A także na Festiwalu Warszawa Singera.

A poza tym proszę zaglądać tu na stronie do różnych działów. Kalendarz spotkań uzupełniam stale. Czasem dodaję rekomendacje książkowe (ostatnio “Terremoto” Jarosława Mikołajewskiego), bywa, że coś dodaję w innych zakładkach.